еМагазин

Tag : студ

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од вечерва силен североисточен ветер до 100 километри на час и пад на температурите

Редакција
Поради нагло спуштање на многу студена воздушна маса од север во текот на ноќта и утре ќе дува силен североисточен ветер кој наместа ќе достигне...
Македонија

На Попова Шапка минус 15 степени, Маврово со 56 сантиметри снежна покривка

Редакција
Минус 15 степени се измерени изутринава на Попова Шапка, а минус 12 во Маврово и Крушево. Температури под нулата има во сите населени места во...
Македонија

Следниве денови температура под нула на повеќе места

Редакција
Под влијание на многу студена воздушна маса следува период на променливо и студено време со температури кои на повеќе места ќе се задржат под нула,...