еМагазин

Tag : Теарце

Локално ТОП СТОРИИ

Шеесетгодишник од Теарце починал додека управувал возило по што излетал од патот

Редакција
Шеесетгодишник од тетовско Теарце починал додека управувал возило по што излетал од патот. Несреќата се случула утринава околу 6 часот на регионалниот пат Тетово-Јажинце кај...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како пензиониран доктор од Теарце му го спаси животот на лице кое паднало од бандера

Редакција
Во тетовско Теарце, изминатата недела работник кој паднал од бандера, ја скршил ногата и имал потрес на мозокот. Првата помош, а со тоа најверојатно и...
Македонија

Директор на основно училиште во Општина Теарце ја вработил ќерката, Антикорупциска бара поведување на прекршочна постапка

Редакција
Државната комисија за спречување корупција (ДКСК) на денешната 57-ма седница информираше дека директор на основно училиште во Општина Теарце ја вработил неговата ќерка како библиотекар...
Локално

Пронајдени над 200 стебла канабис кај Теарце

Редакција
На место викано „Лапуф“, атар на село Теарце, во близина на железничката пруга денеска полицијата пронашла над 200 стебла канабис. – Денеска во 14:30 часот...
Локално

Пиеле вода „збогатена“ со фекалии: Диајера и повраќање кај стотици жители од општина Теарце

Редакција
Водата за пиење во Теарце, Глоѓи и Пршовце е неисправна за пиење, покажаа микробиолошките анализи кои ги направи Центарот за јавно здравје од Тетово, откако...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Теарце купува патничко возило за 34.000 евра

Редакција
Општина Теарце распиша оглас за набавка на патничко моторно возило. Проценета вредност без ДДВ е 2.100.000 денари или околу 34.000 евра, а главен критериум е...