еМагазин

Tag : Трајко Вељановски

Македонија

Зекири: Прашање е дали Талат Џафери свесно одработи за ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Пратеникот Мухамед Зекири од СДСМ ги отфрли наводите на претседателот на Парламентот, Талат Џафери дека кој било пратеник од нивната пратеничка група имал некаква улога...
Македонија

Кои се членовите на Кoмисијата која одлучуваше за пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски

Редакција
Собраниската Kомисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања не донесе одлука за барањето на Кривичниот суд за одобрување притвор на пратеникот и поранешен претседател на Собранието,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Трајко Вељаноски за сега не оди во притвор, Комисијата не му го одзеде пратеничкиот имунитет

Редакција
Собраниската комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања не донесе одлука за барањето на Кривичниот суд за одобрување притвор на пратеникот и поранешен претседател на Собранието,...
Македонија

„Фокус“: Приведен експретседателот на Собранието Трајко Вељановски

Никола Осило
Поранешиот спикер Трајко Вељановски е приведен за настаните од 27 април, потврдија од Обвинителство за „Фокус“. Покрај пратеникот Вељановски, денеска во Обвинителството за истиот случај...
Македонија

Продолжува судењето за насилството во Собрание

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за случувањата на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. Случајот се наоѓа во доказна постапка, а...