еМагазин

Tag : убодни рани

Локално ТОП СТОРИИ

Мажот од Кочани кој уби жена со 40 убоди од нож доби доживотен затвор

Редакција
Усаин Рашидов, мажот од Кочани кој лани во септември со 40 убоди од нож ја уби 48-годишната Танкица Маладеновска од Кочани доби доживотен затвор. Тој признал...
Локално ТОП СТОРИИ

Во Вруток пронајдено тело на жена со повеќе убодни рани од нож: Првичните траги упатуваат на насилна смрт

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар изврши увид на лице место во семејна куќа во селото Вруток, каде вчера беше пронајдено безживотно тело на...
Локално

Две лица приведени откако момче беше прободено со нож во Кавадарци

Редакција
По наредба на Јавното обвинителство, две лица се приведени и задржани во полициска станица за понатамошна постапка, изјави за МИА Сузана Прањиќ Талевска, началник на...
Локално

Момче од Кавадарци со две убодни рани од нож пренесено на клиника во Скопје

Редакција
Момче од Кавадарци со две убодни рани од нож е пренесено на клиника во Скопје. Д-р Ратко Грков од Итната медицинска помош во Кавадарци за...
Локално

Скопјанец пет пати избоден во угостителски објект на улица „Џон Кенеди“

Редакција
На 31.05.2020 во 21.08 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди во неконтактибилна состојба бил...