еМагазин

Tag : Ваљон Беља

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Koj e Ваљон Беља: Од ранување во Чаир до разрешување од директорското место во Гинекологија

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче, го разреши од функцијата економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља, поради „несоодветен настап во јавноста и нарушени меѓучовечки...
Македонија

Филипче го разреши Ваљон Беља, економскиот директор на Клиниката за гинекологија

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче, го разреши од функцијата економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља, кадар на ДУИ, поради како што изјави за...
Македонија

Од ДУИ молк за застрелувањето на Ваљон Беља

Редакција
На седниците на Централното претседателство и Генералниот совет на ДУИ, според портпаролот на партијата, вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, не било разговарано за застрелувањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство поведе истрага за застрелувањето на Ваљон Беља: Три лица приведени, едно во бегство

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) поведе истражна постапка против три лица за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело „насилство“. Како што соопштија од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Ваљон Беља, кој беше застрелан во скопски Чаир

Редакција
Економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља, кадар на владејачката ДУИ, синоќа беше застрелан во скопски Чаир. Од Министерството за внатрешни работи се уште...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пукање во Чаир: Функционерот од ДУИ, Ваљон Беља застрелан во потколеницата

Никола Осило
Економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља попладнево e застрелан во скопски Чаир. Според неофцијални информации, денеска во 17:45 часот е пријавено дека на...