еМагазин

Tag : Бејрут

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Матеа Христовска освои титула за најдобро тело на World Next Top Model 2023 во Бејрут

Редакција
Викендов во Бејрут, Либан се одржа изборот за World Next Top Model за 2023. Нашата држава ја претставуваше 18-годишната убавица и модел Матеа Христовска од...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВО ЖИВО) Хаос во Бејрут: Полицијата со солзавец против демонстрантите

Редакција
Полицијата денеска фрли солзавец на демонстрантите кои се обиделе да се пробијат низ ограда за да стигнат до зградата на Парламентот во Бејрут за време...
Свет

Сослушан Русинот чиј брод со амониум нитрат експлодираше во Бејрут

Редакција
По барање на Интерпол, кипарската полиција го пронашла и го сослушала 43-годишниот Русин, поранешен сопственик на бродската компанија, која во Бејрут пренела амониум нитрат, објавија...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Македонските граѓани ќе може да донираат средства за настраданите во Бејрут преку сметка и телефонски броеви

Редакција
По повод експлозијата во пристаништето во Бејрут, главниот град на Либан, Црвениот крст на Република Северна Македонија се приклучува кон хуманитарната донација со цел ублажување...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерство за одбрана: Нашите војници во УНИФИЛ во Либан се безбедни

Редакција
Министерство за одбрана информира дека припадниците на Армијата на Република Северна Македонија во мисијата на Обединетите нации во Либан, УНИФИЛ, се безбедни  и сигурни. „На...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Снимка од дрон ја открива катастрофата по експлозијата во Бејрут

Редакција
Врховниот совет за одбрана на Либан го прогласи главниот град Бејрут за погоден од природна непогода и и предложи на Владата денеска да воведе вонредна...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Хаос во Бејрут: Од стравичната експлозија загинаа најмалку 78 луѓе, околу 4.000 се повредени

Редакција
Најмалку 78 лица загинаа, а околу 4.000 се повредени во експлозијата што вчера се случи во пристаништето во центарот на Бејрут, соопштија либанските власти. Тој...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Силна експлозија во Бејрут, се пребрoјуваат повредените

Редакција
Силна експлозија денеска го потресе главниот град на Либан, Бејрут, при што се повредени голем број луѓе и е предизвикана материјална штета. Над центарот на...