еМагазин

Tag : дете

Локално

Сосед силувал десетгодишно девојче во Прилеп

Редакција
М.У. од Прилеп синоќа е приведен откако соседката го обвинила дека ја силувал нејзината десетгодишна внука. Според МВР, жената (45) го пријавила немилиот настан во
Локално

Со „Пасат“ удрил во шестгодишно дете

Никола Осило
На 19.09.2018 година во 15.20 часот во с.Кондово, скопско, патничко возило „Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.М.(54) од с.Долно Свиларе, удрило во шестгодишно
Локално

Грозоморен случај: Двајца битолчани повеќепати злоставувале 12 годишно дете

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против две лица на возраст од 14 и 16 години, двајцата од Битола за сторени три кривични
Локално

Во сообраќајка тешко повредено четиригодишно дете

Никола Осило
На 18.09.2018 година околу 14,40 часот во Кочани на улица „Цар Самоил“ Т.Ц.(38) од Кочани управувајќи патничко моторно возило „Фиат Темпра“ со штипски регистарски ознаки
Локално

Клиника за детски болести: Детето е вратено и е во добра состојба

Редакција
Во текот на вчерашниот ден на Клиниката за Детски болести настанал инцидент кога Р.З од Скопје пријавила кај перосоналот дека детето со кое престојувала на
Локално

И го грабнале детето од Клиниката за детски болести

Никола Осило
На 17.09.2018 година во 20.45 часот Р.З.(41) од Скопје пријавила дека околу 13.30 часот додека не била присутна во Клиника за детски болести во собата
Локално

Во сообраќајка тешко повредено дете од Тетово

Никола Осило
На 10.09.2018 година во 13.40 часот на ул.„109“ во Тетово, патничко возило „Форд Фокус“ со италијански регистарски ознаки, управувано од Ш.Ф.(60) од Тетово, удрило во
Локално

Косовар противправно зел едногодишното дете од стружанка

Никола Осило
На 30.08.2018 година во 16,20 часот во Полициската станица Охрид, М.Г.(30) од с.Радолишта-струшко со привремен престој во Охрид пријавила дека нејзиниот сопруг Д.Г. од Призрен-Косово