еМагазин

Tag : гинеколог

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Жените од Шуто Оризари конечно добија матичен гинеколог

Редакција
После многу години, 20.000 жени од општина Шуто Оризари добиваат матичен гинеколог. Министерството за здравство набави и опреми специјалистика оринација со што се решава овој...
Македонија

Во тек е истражна постапка за гинекологот Асани, за случајот со родилката од Дебар

Редакција
Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Никовски на неговиот Фејсбук-профил информираше дека во тек е истражна постапка за гинекологот Мухамед Асани, кој е разрешен од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривични за доктори од Битола, извршено породување со царски рез од невработен гинеколог

Редакција
Битолската полиција поднесе кривични пријави за доктори од Битола, кои на почетокот на годината на невработена докторка-гинеколог и дозволиле изврши оперативна интервенција, породување со царски...
Македонија

Во Софија од Ковид-19 починал осудениот во Македонија гинеколог Николче Дамчевски

Редакција
Во Софија како последица на компликации од Ковид-19 починал гинекологот Николче Дамчевски, објави Либертас. Дамчевски во Македонија беше осуден на две години затвор поради тешки...
Локално

По 10 месеци без прегледи, жените од Општината Шуто Оризари ќе добијат гинеколог

Редакција
На вчерашната средба, министерот за здравство Венко Филипче и гинекологот Божидар Бошковски дискутираа околу отворањето на ординацијата, со цел жените од оваа општина да ја...
Локално

Кривична пријава за гинеколог од Велес која зела поткуп, па се пишманила

Редакција
Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против С.Д.(58) од Велес за сторено кривично дело „примање поткуп”, информира МВР. На 07.06.2018 година во Велес, во ЈЗУ...
Балкан

Бугарија му забрани на осудениот и пребеган Дамчевски да работи како гинеколог

Редакција
Раководството на Медицински центар „Мајчин дом“ во Софија се обрати до Агенцијата за медицинска ревизија при Министерството за здравство на Бугарија да изврши проверка во...