еМагазин

Tag : Хисен Џемаили

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на Хисен Џемаили, новиот министер без ресор задолжен за домашни инвестиции

Редакција
Хисен Џемаили, новиот министер без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвестициската клима за домашните претпријатија, вчера и официјално ја презеде функцијата. Кој е...
Македонија

Според Османи новиот министер Хисен Џемаили не бил вмешан во случајот „Мавровски работници“

Редакција
Вицепремиерот Бујар Османи, во интервју за Радио Слободна Европа, вели дека новиот министер без ресор, Хисен Џемаили не бил вмешан во случајот „Мавровски работници“. Зошто...
Македонија ТОП СТОРИИ

Хисен Џeмаили стана министер без ресор задолжен за подобрување на инвестициската клима

Редакција
Собранието денеска со 61 гласа „за“ и 21 против го избра Хисен Џемаили за министер без ресор задолжен за подобрување на инвестициската клима. Тој доаѓа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

За новиот министер Хисен Џемаили интернетот е компјутерска вештина

Никола Осило
Премиерот Зоран Заев го предложи Хисен Џемаили за министер без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвестициската клима за домашните претпријатија. Неговата биографија стигна...
Македонија

Хисен Џемаили познат од случајот „Мавровски работници“ ќе стане министер за странски инвестиции

Редакција
Од ДУИ, за министер без ресор задолжен за странски инвестиции го предлагаат Хисен Џемаили, откако фотелјата се испразни по смената на Зоран Шапуриќ, пишува Плусинфо....