еМагазин

Tag : кралица

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Светот остана без Тина Тарнер, почина кралицата на рокенролот

Редакција
На 83-годишна возраст во својот дом во Цирих, Швајцарија, по долго боледување почина кралицата на рокентролот, Тина Тарнер. Легендарната пејачка изминативе години имаше здравствени проблеми,...
Свет ТОП СТОРИИ

Почина кралицата Елизабета Втора: Најдолго владееше на тронот, цели 70 години

Редакција
Британската кралица Елизабета Втора почина на 96-годишна возраст, објави кралското семејство на официјалните профили на социјалните мрежи. Кралицата починала мирно во замокот Балморал во Шкотска....
Забава

(ВИДЕО) Мадона наполни 61 година, како го прослави роденденот?

Редакција
Поп кралицата Мадона вчера наполни 61 година. На своите профили на социјалните мрежи постираше фотографија на која е облечена како генерал, но и видео од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на одбележување на роденденот на кралицата Елизабета во Британската амбасада

Редакција
Британската амбасада синоќа го одбележа роденденот на кралицата Елизабета. Таа е родена на 21 април, но официјалниот роденден и се слави втората сабота во јуни....
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Уште кралицата Елизабета не дојде да не убеди да излеземе на рефрендумот за името

Редакција
Кој ли се не дојде деновиве во Македонија за да ги убедува граѓаните за да излезат на референдумот за името. Германци, Американци, Холанѓани, Италијанци, Австрици…...