еМагазин

Tag : турнеја

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Мадона ја почна светската турнеја, и на 65-годишна возраст покажа дека се уште е поп кралицата

Редакција
Мадона (65) синоќа во Лондон во арената О2 ја започна светската турнеја насловена како “Celebration”, со што ја прославува својата 40 годишна кариера. Во рамки...
Забава ТОП СТОРИИ

Најголема желба ми беше да ја почнам турнејата од Македонија, вели Гарванлиев

Редакција
Мост на три музички жанрови создаде македонскиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев на концертот „Васил“ кој вечерва се одржува во Куршумли Ан. Тој заедно со реномирани...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Мадона за првпат се огласи по хоспитализацијата поради бактериска инфекција

Редакција
За првпат откако заврши на интензивна нега, по што беше пуштена на домашно лекување, на социјалните мрежи се огласи поп кралицита Мадона (64). ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Мадона на оргинален начин ја најави светската турнеја за обележување 40 години на музичката сцена

Редакција
Поп кралицата Мадона (64) објави дека годинава оди на светска турнеја за обележување на 40 години на музичката сцена, насловена како “The Celebration Tour”. Турнејата...
Македонија

Османи утре од Германија почнува интензивна надворешно-политичка турнеја

Редакција
Министерот за надворешни работи Бујар Османи од утре почнува нова надворешно-политичка турнеја, со присуство во неколку значајни метрополи: Берлин, Германија, Варшава, Полска и Блед, Словенија,...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Зошто Меркел ја „скокна“ Македонија во својата проштална турнеја на Балканот

Редакција
Германската канцеларка Ангела Меркел, која заминува во пензија вчера ја посети Србија, а денеска е во посета на Албанија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Меркел ќе има пензија...
Македонија

Министерот Бујар Османи на нова турнеја во Берлин, Копенхаген и Стокхолм ќе бара забрзување на евроинтеграциите

Редакција
Шефот на дипломатијата Бујар Османи, од утре започнува нова европска турнеја во неколку значајни европски метрополи – Берлин, Копенхаген и Стокхолм, како дел од пошироката дипломатска...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Мадона со бастун, неможе да ја издржи турнејата

Редакција
Поп кралицата Мадона која моментално е на турнеја на која го промовира последниот албум „Madam X“, се почесто ги одложува концертите поради здравствени проблеми. Таа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД

Редакција
Најгледаниот филм во Македонија, „Врба“ на Милчо Манчевски, ја продолжува фестивалската турнеја со прикажување на уште четири познати европски и светски фестивали, ФЕСТ во Белград,...
Забава

(ВИДЕО) Мадона наполни 61 година, како го прослави роденденот?

Редакција
Поп кралицата Мадона вчера наполни 61 година. На своите профили на социјалните мрежи постираше фотографија на која е облечена како генерал, но и видео од...