еМагазин

Tag : МАН

Македонија ТОП СТОРИИ

Вакцинирање во Врање: Македонската асоцијација на новинари обезбеди “АстраЗенека“ вакцини за 100 медиумски работници

Редакција
Македонската асоцијација на новинари (МАН) ги повикува сите медиумски работници кои сакаат да се вакцинираат за заштита од вирусот Ковид-19, да се пријават на официјалниот...
Локално

(Фото) Скопјани од денеска ќе се возат во нови автобуси

Редакција
Скопјани од денеска ќе се возот со новите еколошки автобуси МАН кои ќе бидат дел од возниот парк на ЈСП, најавија градските власти. Неодамна скопскиот...
Македонија

ЗНМ: Обвинителство треба да ги гони лицата што ги изнеле записниците, а не оние што ги објавиле

Редакција
Начинот и леснотијата со кои Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинителен акт за оддавање службена тајна во предистрага против  Александар Митовски...
ЧИСТА ОКОЛИНА

За седум месеци Скопје ќе добие нови 33 еколошки автобуси од реномираниот производител МАН

Редакција
Скопје ќе добие нови 33 еколошки автобуси со погон на гас кои ќе бидат дел од возниот парк на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“. Ова на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Осуди од сите страни за „сочната“ изјава на премиерот Зоран Заев

Редакција
„Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар, и да ме извини ЛГБТИ заедницата, еден педер да ја симнат оваа Влада од власт....
Македонија ТОП СТОРИИ

МАН за борбата со лажни вести: Наместо да дава одговори, Владата ќе ги забранува информациите

Редакција
На прес конференција Владата најави свои акциски план за државна контрола на информации под формален назив – сузбивање дезинформации и лажни вести, реагираат од Македонска...
Македонија

МАН: МВР во најкус рок да ги открие партиските ботови кои им се закануваат на новинари

Редакција
Македонската асоцијација на новинари (МАН) најостро ги осудува заканите по безбедноста на новинарите, загрозување на безбедноста на нивните семејства, како и политичкиот притисок кој се...