еМагазин

Tag : Николоски

Македонија ТОП СТОРИИ

Од СДСМ го демантираа Николоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на нивни пратеници им биле одземени мобилните

Редакција
Телефоните на пратениците на СДСМ се јавно објавени и достапни на сите граѓани, изјави синоќа координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески за МИА,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Во нова „бомба“ Николоски ги „брани“ зградите на советникот на ДУИ, Нефи Усеини

Редакција
Корисникот под псевдонимот „Обнова на режимот“ на Јутјуб објави нова „бомба“ во која наводно разговараат носителот на Изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и поранешниот министер...
Македонија

И потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Николоски најавува нови „бомби“

Редакција
По објавувањето на пет аудио снимки на канал на Јутјуб, за неговиот сопартиец, Антонио Милошоски, на Фејсбук, нови „бомби“ најавува и потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар...
Македонија

Митко Јанчев на Фејсбук: Мицкоски и Николовски да се извинат, во спротивно ќе ги тужам за клевета

Редакција
Градоначалникот на Кавадарци и сега веќе поранешниот потпреседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев за исклучувањето од партијата се огласи на неговиот Фејсбук профил. „На вчерашната прес-конференција...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за превирањата во ВМРО-ДПМНЕ: „Следна за исклучување била струјата“

Редакција
Сеир, доза на загриженост и искрени пораки за потребата од опстојување на ВМРО-ДПМНЕ можеа да се забележат на Твитер и другите социјални мрежи, по синоќешните...
Македонија

(ВИДЕО) Николоски се закани: Ќе ги исклучиме сите пратеници што ќе гласаат за уставните измени

Редакција
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски синоќа најави дека партијата е подготвена во иднина да ги исклучи сите пратеници кои би гласале за уставните измени во...