еМагазин

Tag : Петар Денковски

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Веро отвори нов, модерен маркет во Куманово

Редакција
По Скопје, Тетово и Битола, Веро ја прошири својата продажна мрежа и во Куманово, каде што денеска отвори нов, модерен Веро и Jumbo маркет, информираат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Повисоки плати и месечни бонуси за вработените во Веро и Jumbo

Редакција
Линеарно зголемување на платите и воведување месечни бонуси за вработените во Веро и Jumbo маркетите се мерките што ги презема менаџментот на компанијата со цел...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Веро обезбеди 14.000 евра за СОС Детско село преку акцијата „Заокружи сметка“

Редакција
Предавајќи ја сумата од 853.712 денари (околу 14.000 евра) на СОС Детско село, Веро ја заокружи донаторската акција „Заокружи сметка“ наменета за помош на децата без...
Да помогнеме

Заокружи сметка во Веро и донирај за СОС Детско село

Редакција
„Заокружи сметка“ е најновата иновативна донациска активност што ја организира Веро, наменета за помош на децата без родителска грижа од СОС Детско село, информираат од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Домашно со љубов“ – промоција на македонски производи во Веро

Редакција
„Домашно со љубов“ е настанот кој од 11 до 25 ноември се одржува во сите Веро маркети, во чиј фокус се производи на македонски производители...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Веро е добитник на наградата Best Buy за најдобар однос на цена и квалитет

Редакција
Во рамки на независното истражување Best Buy Award за 2021/2022 година што го спроведува швајцарската организација ICERTIAS, Веро е добитник на наградата за најдобар однос...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Генералниот директор на Веро избран за менаџер на годината за 2020

Редакција
Генералниот директор на Веро, Петар Денковски, е избран за Менаџер на годината за 2020 година. Оваа престижна награда Денковски ја доби во рамки на официјалниот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Петар Денковски е нов генерален директор на Веро

Редакција
Петар Денковски е назначен за нов генерален директор на Веропулос Дооел Скопје, кој доаѓа на местото на досегашниот генерален директор, Лукас Бисиас, информираат од компанијата....