еМагазин

Tag : трчање

Локално

Скопје ја доби и втората тартан патека во Градскиот парк

Редакција
По позитивното искуство од првата патека, граѓаните на Скопје од денес имаат можност да се рекреираат и на втората тартан патека што е оформена околу...
Спорт

Нова и несекојдневна атлетска трка HalkEco Хронометар 10KM!

Редакција
Време е за добра вест за тркачите. Сојуз на Спортови на Скопје и Атлетски Клуб „Работнички“ од Скопје ќе организираат нова иновативна атлетска трка на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Денеска ќе се одржи организирана тура во трчање низ пределот каде што беше снимен „Медена земја“

Редакција
„Трекс“ денеска со почеток во 9 часот наутро прават отворена треил трчанка низ пределот каде беше сниман македонскиот документарен филм „Медена земја”. „Планот е да...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ивановски и Поп Арсова срушија два државни рекорди: 2.000 тркачи на Skopje Run 10K

Редакција
Оваа е трета година по ред кога Skopje Run 10K успева во својата клучна цел, да го промовира спортот и спортувањето во Скопје и Македонија....
Да помогнеме

Марко Пејчиновски повикува: Бидете дел од тимбилдингот „Лица со ретки болести“ на Охрид трчаТ

Редакција
Марко Пејчиновски е млад херој од Охрид кој има само 13 години и има голема желба – да ги оствари своите соништа. На 28 август...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кирковски испишува историја: Не беше лесно, имав проблеми со мрзнење на стапалата на Аконкагва

Редакција
Александар Кирковски испишува историја во планинското трчање во Македонија, бидејќи постигна уште еден неверојатен успех, највисокиот врв во Јужна Америка, Аконкагва го качи и симна...