еМагазин

Tag : уцени

Македонија

Мицкоски: Јанева ме уценуваше за да ми го одмрзне имотот, но и други пратеници беа „предмет на обработка“

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ тврди дека има сведочења од пратеници дека Катица Јанева наводно ги „обработувала“ да гласаат за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски тврди дека Катица Јанева го уценувала и него

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски изјави дека Катица Јанева го уценувала за да го одмрзне имотот на неговата партија. -Јас јавно го повикав јавниот обвинител да...
Македонија

Русковска: Се истражува рекет и врз други бизнисмени

Редакција
Засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Има сознанија и за други случаи на уцени кои се вршени од осомничените, неколку бизнисмени веќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Русковска за „Независен“: Заев усно не извести за бизнисмените кои биле уценувани

Редакција
Обвинителката Вилма Русковска денеска изјави дека премиерот Зоран Заев пријавил за случајот со бизнисмените кои биле уценувани. „Премиерот усно нè извести мене и јавниот обвинител...
Македонија

Бизнисмени се обратиле до Заев, биле уценувани

Редакција
Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција информира дека кај него се обратиле бизнисмени кои не се од Скопје, а кои биле уценувани. Како одговор на...