еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) „Skopje Run 10K“ го исполни Скопје со позитивна енергија

Никола Осило
За само две години Skopje Run 10K успеа да го поттикне трчањето и во овој период од годината. Тоа беше очигледно и од бројот на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Архимандрит Партениј во Бугарија ја доби наградата „Европски граѓанин“

Редакција
На Игуменот на Бигорскиот манастир архимандрит Партениј денеска му беше дадена наградата „Европски граѓанин“ во Народното собрание на Бугарија.На церемонијата присуствуваа претседателот на бугарскиот Парламент
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Пристигна новиот Ford Focus во Македонија

Редакција
Новиот Ford Focus пристигна во салонот на Ми-Да Гранд Моторс. Откако пред неколку месеци ја имаше светската премиера, новиот адут на Ford во Ц-сегментот на
БАШ НИ Е ЌЕФ

(ФОТО) Доделени наградите на Советот за етика во медиумите за најдобри новинарски стории

Редакција
Советот за етика во медиумите на денешната прес-конференција ги соопшти наградите од конкурсот за најдобри новинарски стории од сферата на општествено – социјалниот живот, со
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Почуствувајте го духот на Италија: Месец на италијански специјалитети во FOUR

Редакција
Ресторан FOUR уште еднаш се погрижи да го понуди најдоброто за своите посетители и да ги воодушеви со големиот избор на специјалитети, проширувајќи ја својата
БАШ НИ Е ЌЕФ

Vip ја одбележува Светската недела за грижа на корисниците

Редакција
Како компанија водена од премисата што поблиску до своите корисници кои секогаш се во фокусот на вниманието, Vip jа одбележува Светската недела за грижа на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Скопје добива уште еден урбан фестивал – Underfest

Редакција
Underfest денес го распиша конкурсот за пријавување на млади и неетаблирани музичари, актери, поети, писатели од Македонија кои сакаат да ги претстават своите дела пред
БАШ НИ Е ЌЕФ

Рекорден број на учесници ќе трчаат во недела на Skopje Run 10K

Редакција
Минатата година започна едно ново поглавје во приказната за спорт и рекреација. Skopje Run 10K претставуваше уште една алка која ќе го поттикнува здравиот начин
БАШ НИ Е ЌЕФ

Уште пет дена до почетокот на Саемот на мебел: Богата понуда, саемски попусти, дебата, конкурс

Редакција
Долгоочекуваната саемска манифестација Мебел 2018 за прв пат ќе се одржи на нова локација во комплексот на ВИП арената „Борис Трајковски“ во периодот 9-14 октомври
БАШ НИ Е ЌЕФ

Првата миризлива Mastercard® дебит бесконтактна картичка на Еуростандард Банка

Редакција
Глобалниот лидер за платежни решенија – Mastercard, во соработка со Еуростандард Банка, од денеска за македонските граѓани воведува нова и уникатна Mastercard дебит бесконтактна картичка