еМагазин

Tag : Горан Трајковски

Бизнис ТОП СТОРИИ

Запленета роба на Кванташки пазар, донирана е во неколку институции

Редакција
Запленетата роба од овошје и зеленчук во акцијата на Кванташкиот пазар, што вчера ја спроведоа Државниот пазарен инспекторат, Управата за финансиска полиција и Агенцијата за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Горан Трајковски е назначен за нов в.д. директор на Државниот пазарен инспекторат, разрешена Анета Симеска Димоска

Редакција
Владата на денешната 109. седница ја разреши директорката на Државниот пазарен инспекторат, Анета Симеска Димоска. На нејзино место, за нов в.д директор е назначен Горан...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поранешниот директор на УЈП, Горан Трајковски влегува во Одборот на директори на Витаминка

Редакција
Витаминка АД Прилеп во информација објавена на Македонската берза, ги објави имињата и биографиите на кандидатите за членови на Одборот на директори на компанијата. Кандидати...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Доктор Трајковски: „Во храмот на здравјето да загинеш од пожар е трагедија и иронија, каква независност славевме“

Редакција
Доктор Горан Трајковски, кој живее и работи во Германија и кој доста често за актуелни здравствени состојби зборува на неговиот Инстаграм-профил, овој пат се осврна...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доктор Трајковски ги објаснува симптомите на делта варијантата: „Луѓето не се сигурни дали е коронавирусот или грип“

Редакција
Доктор Горан Трајковски, кој живее и работи во Германија и кој доста често за актуелни здравствени состојби зборува на неговиот Инстаграм-профил, кој е доста популарен,...
Македонија

Градоначалникот на Делчево позитивен на Ковид-19

Редакција
Градоначалникот на Делчево, Горан Трајковски е позитивен на Ковид-19 вирусот. Веста Трајковски ја соопшти на својот официјален Фејсбук-профил во кој вели дека своите обврски во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Горан Трајковски

Редакција
Горан Трајковски се повлече од директорската позиција во Дирекцијата за заштита на личните податоци (ДЗЛП), поради лични причини, односно ново работно место во Еуростандард банка, каде е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Горан Трајковски, кој од директорската позиција во ДЗЛП заминува во Еуростандард банка

Редакција
Горан Трајковски се повлече од директорската позиција во Дирекцијата за заштита на личните податоци (ДЗЛП), поради лични причини, односно ново работно место во Еуростандард банка, каде е...
Бизнис

Горан Трајковски предложен за нов член на УО на Еуростандард банка

Редакција
Горан Трајковски е предложен за нов член на Управниот одбор (УО) на Еуростандард банка АД Скопје по препорака на Надзорниот одбор на банката. Процедурата за именување...
Македонија

Горан Трајковски си даде оставка од директорското место во ДЗЛП

Редакција
Директорот на Дирекцијата заштита на личните податоци Горан Трајковски си поднесе оставка од функцијата. Трајковски ваквиот чекор го образложил со лични причини, а оставката била...