еМагазин

Tag : Камник

Локално

Оштетени 50 споменици на гробиштата „Камник“

Редакција
На 09.04.2020 во 10.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јужноморавски бригади“, на гробиштата „Камник“, од непознат сторител биле оштетени околу 50 споменици,...
Убава приказна

(Галерија) Винарија Камник го прослави 15. роденден

Редакција
Винаријата Камник, прослави 15 години постоење. Со интересна презентација на производство на вино, беше раскажана приказната за винаријата Камник на вчерашниот настан каде се одбележа...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО/ФОТО) Каде вечераа Заев и Ципрас со сопругите

Редакција
Грчкиот премиер Алексис Ципрас и грчките медиуми „открија“ каде гостинот синоќа вечерал заедно со македонскиот премиер Зоран Заев и сопругите Зорица и Бети, пренесува дописникот на еМагазин од...
Локално

Го киднапирале и го претепале во Камник

Никола Осило
На 10.01.2019 во 12.34 часот од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен И.А.(30) од село Арачиново, кој пријавил...