еМагазин

Tag : Кови-19

Македонија ТОП СТОРИИ

49-годишната жена од Куманово која почина од Ковид-19 била вакцинирана со една доза вакцина

Редакција
Телевизијата Телма јави дека еден од починатите пациенти од Ковид-19 од Куманово, жена на возраст од 49 години била вакцинирана со една доза вакцина. Информацијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Тетовската болница починал пациент со Ковид-19 и вакциниран со две дози „Синофарм“

Редакција
Во Клиничката болница во Тетово вчера починал 62-годишен пациент, кој бил заразен со Ковид-19, иако претходно примил две дози од вакцината на „Синофарм“. Починатиот освен...
Македонија ТОП СТОРИИ

325 нови случаи на Ковид-19 од 2.589 тестирања, во Скопје 151

Редакција
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.589 тестирања, а регистрирани се 325 нови случаи...
Македонија

Повикувањето за вакцинација ќе се одвива преку системот „Мој термин“

Редакција
Системот „Мој тремин“ ќе ја има клучната улога во спроведувањето на вакцинацијата, која според најавите на министерот за здравство Венко Филипче треба да започне во...
Uncategorized

Во тек се 9 вонредни инспекциски надзори за помлади пациенти кои починале од Ковид-19

Редакција
Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) спроведува девет вонредни инспекциски надзори за пациенти во помлада возраст, кои за жал ја загубија борбата со Ковид-19, информира...
Македонија

Казни за 517 лица за неносење маски во текот на изминатото деноноќие

Редакција
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 517 прекршоци. Министерството за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 115 заболени од Ковид-19 од 1.665 тестирања, најмногу во Скопје, Куманово и Штип

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.665 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-34, Куманово-10, Штип-14,...
Македонија

Берово е ново жариште на корона вирусот

Редакција
По вчерашните осум случаи, денес се регистрирани девет нови случаи на Ковид-19 во Берово, што го прави овој град ново жариште на корона вирусот. Поради...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 130 случаи на Ковид-19, најмногу во Скопје

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.742 тестирања, а регистрирани се 130 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-40, Куманово-6, Штип-13,...