еМагазин

Tag : локации

Македонија ТОП СТОРИИ

Лажни се пријавите за бомби во ГТЦ, Џевахир сити, Ист гејт и училиштата во Скопје

Редакција
Направени се сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училишта и други објекти во Скопје и Кавадарци, кои добиле порака на електронската адреса...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Мариово и Трескавец во петте европски финалисти за Наградата за најдобра филмска локација

Редакција
Европската мрежа на филмски комисии (EUFCN) кој е партнер на Европскиот филмски маркет, по четврти пат доделуваат награда за најдобра филмска локација (Location award), за...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Воздухот во Скопје под 24 часовен надзор во наредните 12 месеци

Редакција
На две локации во Скопје денеска се поставени уреди кои ќе собираат примероци за квалитетот на воздухот 24 часа на ден во текот на секое...
Локално

Сменети локациите за гласање на 14 избирачки места во Штип

Редакција
Четиринаесет избирачки места во Штип не ги задоволуваат здравствените протоколи и затоа Државната изборна комисија пронајде други локации кои ги задоволуваат протоколите, со цел гласачите...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонија е најпребарувана локација на „Гугл“ , кога станува збор за место кое е поврзано со наградите за Оскар

Редакција
Поради номинацијата на „Медена земја“ за Оскари, Македонија е најпребарувана локација на „Гугл“ поврзана со овие награди. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Атиџе и гледала на кафе на...