еМагазин

Tag : напаѓач

Македонија ТОП СТОРИИ

Поднесено обвинение за напаѓачот на новинарската екипа на ТВ Алсат во Скопската чаршија

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд поднесе обвинение против 53-годишник за кривично дело – Насилство според член 386 став 3 во врска со став...
Свет ТОП СТОРИИ

Потврдена смртта на убиецот на двајцата Швеѓани во Брисел

Редакција
Осомничениот извршител на синоќешното убиство на двајца шведски фудбалски навивачи во Брисел, почина денеска откако беше застрелан од полицијата во кафуле, потврдија белгиските власти. –...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен напаѓачот на снимателот и новинарите на ТВ Алсат

Редакција
Денеска полициски службеници од СВР Скопје го лишија од слобода С.Е. (53) од Скопје, постапувајќи по добиена пријава од Б.Ј. (39) од Скопје, снимател во...
Балкан ТОП СТОРИИ

Маж во Сисак уби жена, тешко повреди четири лица, запали куќи и автомобили

Редакција
Во Сисак, Хрватска едно лице пукаше од калашњиков врз група луѓе, при што уби едно лице, а неколкумина рани. По пукањето напаѓачот со часови бил...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство предложи одземање на пасошот за вториот напаѓач на Пендиков

Редакција
Основното јавно обвинителство Охрид до надлежниот суд поднесе предлог за определување мерки на претпазливост против едно лице од Битола, за кое е поведена постапка за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Напаѓачот на Пендиков излезе од притвор, остана без пасошот

Редакција
Бугарската агенција БГНЕС објави дека Илија Спасески, напаѓачот на секретарот на бугарскиот клуб “Цар Борис Трети“, Христијан Пендиков, излегол од притвор. Според агенцијата судот ја...
Локално

Кривична пријава за напаѓачот на жена во Медицинскиот центар Кичево

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Б.Е.(43) од село Стрелци, кичевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“,...
Македонија

Телевизијата 1 ТВ го објави идентитетот на напаѓачот на Ременски на 27 април

Редакција
Телевизијата 1ТВ објави дека Бојан Василевски е лицето што за време на насилството на 27 април во македонското Собрание прво довикувал до пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски...
Македонија

Притвор од 30 дена за напаѓачот кој претепа скопјанец на кеј „13 Ноември“, а кој подлегна на повредите

Редакција
Напаѓачот кој на 3 август на кеј „13 Ноември“ физички го нападна 66-годишниот скопјанец кој потоа почина од нанесените повреди, е фатен и одредена му...