еМагазин

Tag : Насер Зибери

Македонија

Во случај на судир на две права, предност треба да им се даде на правата на детето, вели Зибери за штрајкот

Редакција
Од почетокот на генералниот штрајк на 11 април, Народниот правобранител досега примил четири до пет претставки – сите поплаки од родители зошто не се во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Каматите на главниот долг – најголем проблем на граѓаните, и за тоа, најчесто се жалеле на омбудсманот

Редакција
Вкупниот број на преставки, по кои Народниот правобранител постапувал лани, изнесува 3.075, истакна народниот правобранител Насер Зибери на презентацијата на Годишниот извештај за степенот на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Од кандидат за прв премиер Албанец до народен правобранител: Кој е Насер Зибери

Редакција
Насер Зибери не стана прв премиер Албанец, но стана народен правобранител, повторно по предлог на владејачката ДУИ. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Насер Зибери избран за народен правобранител...
Македонија

Насер Зибери избран за народен правобранител

Редакција
Насер Зибери е избран за нов народен правобранител. „За“ гласаа 61 пратеник од вкупниот број пратеници во Собранието, како и 26 од 41 пратеник од...
Македонија

Насер Зибери позитивен на корона вирусот?!

Редакција
Kандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери е позитивен на Ковид-19, потврдија за „Плусинфо.мк“ од ДУИ. Од партијата велат дека Зибери денеска го добил решението...
Македонија

Тачи го нарече терорист, кандидатот за премиер Насер Зибери

Редакција
Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Насер Зибери, кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец

Редакција
Насер Зибери е кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец. Тој на македонската јавност и е познат по честите гостувања во дебатни емисии по телевизиите,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Насер Зибери е кандидат на ДУИ за прв премиер Албанец

Редакција
ДУИ денеска на промотивната конвенција во Преспа ја започна предизборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули, на која го промовира Насер Зибери како...