еМагазин

Tag : обесштетување

Македонија ТОП СТОРИИ

Опозицијата бара граѓаните кои се вакцинираа во Србија да се обесштетат, Филипче вети ќе го разгледал предлогот

Редакција
На новинарско прашање во врска со предлогот на опозицијата, граѓаните кои се вакцинираа во Србија да добијат одредено обесштетување, министерот за здравство Венко Филипче денеска...
Бизнис

Оштетените штедачи од Еуростандард банка очекуваат поддршка за законот за обештетување

Редакција
Оштетените штедачи од Еуростандард банка најавуваат дека неделава ќе имаат средба со премиерот Зоран Заев, иницирана од владината служба, на која очекуваат поддршка и од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Најголем дел од граѓаните кои се обесштетуваат преку НЛБ Банка, имале до 100 денари на сметка во Еуростандард банка

Редакција
Исплатата на обесштетувањето на граѓаните кои имале сметки во „Еуростандард банка“ поминува во најдобар ред во НЛБ Банка, одговори денеска на новинарско прашање претседателот на...
БЕСПАРИЦА

Обесштeтувањето на штедачите во Еуростандард банка почнува утре

Редакција
Фондот за осигурување депозити од утре треба да почне со исплата на обесштетувањето на осигурениот износ на депонентите на Еуростандард банка до законски утврдениот максимален...
Бизнис

Обештетувањето на депозитите од Еуростандард банка ќе биде еднократно, датумот на исплата познат во следните денови

Редакција
Фондот за осигурување на депозити ги информира физичките лица-депоненти во „Еуростандард банка“ АД Скопје во стечај дека обесштетувањето на осигурениот износ на нивниот депозит до...
Бизнис

Фондот за осигурување на депозити склучил договор со банките за обесштетување на граѓаните кои имаат депозити во „Еуростандард банка“

Редакција
Фондот за осигурување на депозити ги известува депонентите – физички лица (резиденти и нерезиденти) на „Еуростандард банка“ АД Скопје во стечај дека е склучен договор...
Бизнис

Ќе бидат обесштетени депозитите на 99,4% од физичките лица – депоненти во „Еуростандард банка“

Редакција
Директорот на Фондот за осигурување на депозити (ФОД), Борче Хаџиев во интервју за МИА изјави дека ќе бидат обесштетени депозитите на 99,4 проценти од физичките лица...
Бизнис

Почна обесштетувањето на граѓаните на кои не им беа уплаќани придонесите во вториот пензиски столб

Редакција
Првата уплата од државата кон двете приватни пензиски друштва за оштетените осигуреници на кои со години не им биле плаќани придонеси во вториот пениски столб...