еМагазин

Tag : одбор

Бизнис

Кои се членови на Одборот на директори на Тетекс

Редакција
Составот на Одборот на директори (ОД) на Тетекс АД Тетово го сочинуваат: Борислав Трповски, председател на ОД, М-р Глигорие Гоговски, генерален директор, Стеван Томоски, неизвршен...
Бизнис

Тома Пувро веќе не е член на Управниот одбор на Охридска банка

Редакција
Охридска банка преку Македонската берза информира дека на Тома Пувро му престанува функцијата член на Управниот одбор, соопшти банката преку Македонската берза. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Охридска...
Бизнис

Милка Димитрова Тодорова именувана за член на Управниот одбор на УНИ Банка

Редакција
Гувернерката на Народна банка издаде претходна согласност за именување на Mилка Димитрова Тодорова за член на Управниот одбор на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје, соопшти...
Бизнис

Дарко Поповски и Тедо Дјекановиќ нови членови на Одборот на директори на „Триглав осигурување“

Редакција
Собранието на акционери на „Триглав осигурување“ на денешната седница ги избра Дарко Поповски и Тедо Дјекановиќ за нови неизвршни членови на Одборот на директори на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Нема да има предвремени парламентарни избори, пресече СДСМ

Редакција
Извршниот одбор на владејачката СДСМ на синоќешната седница одлучи да нема предвремени парламентарни избори, заедно со претстојните претседателски избори, како што побараа од ВМРО-ДПМНЕ. Од...
Македонија

Извршниот одбор на СДСМ вечерва ќе одлучува дали ќе има предвремени парламентарни избори

Редакција
На состанокот на Извршниот одбор на СДСМ вечерва се очекува да биде донесена одлука во врска со евентуалното одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските. Исто...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се новите членови на Одборот на директори на Централниот депозитар за хартии од вредност?

Редакција
Централниот Регистар на Република Македонија постапувајќи по пријавата за упис на промена на членови на Одборот на директори на Централниот депозитар за хартии од вредност...
Бизнис

Кои се новите членови на Одборот на директори на на Американската стопанска комора во Македонија

Редакција
На 18. генерално Собрание претставници на компаниите членки на Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам Македонија) избраа пет нови членови на Одборот на директори: Маја...
Бизнис

Винценц Јамник си даде оставка од Надзорниот одбор на НЛБ Банка

Редакција
НЛБ Банка преку Македонската берза информира дека Винценц Јамник, член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје си даде оставка од функцијата....