еМагазин

Tag : Јован Деспотовски

Бизнис

За прв пат исплатени повеќе пари за домашните отколку за странските инвеститори, тврди Деспотовски

Редакција
Во 2023 година од државниот буџет се исплатени повеќе средства за домашните отколку за странските инвеститори во Македонија. Соодносот е некаде 55:45 во полза на...
Бизнис

Индикатори има, но не и најави за сериозен проблем во снабдувањето со гас за компаниите, вели Деспотовски

Редакција
Индикатори има, но нема некоја најава дека може да се случи сериозен проблем во делот на снабдувањето со гас, рече денеска директорот на Дирекцијата на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поради кризата, германските компании се фокусираат на земјите од регионот за набавка на сурови за производството – oдлична можност за македонските фирми

Редакција
Пандемијата која ја предизвика корона вирусот доведе до прекин на многу синџири на снабдување, а со нападот на Русија врз Украина се случи следната меѓународна...
Македонија

Деспотовски и Ременски остануваат партиски соработници на Ковачевски

Редакција
Јавноста имаше можност да види два модела на партиска демократија –  партија каде 500 луѓе бираат претседател и партија каде 50.000 гласаат за претседател отворено...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Јован Деспотовски, кандидат за нов лидер на СДСМ

Редакција
И Јован Деспотовски, актуелен в.д. директор на Дирекцијата за технолошко-индустриски развојни зони поднесе кандидатура за нов лидер на СДСМ. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е Јован Деспотовски,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Јован Деспотовски, кандидат за нов претседател на СДСМ

Редакција
И Јован Деспотовски, актуелен в.д. директор на Дирекцијата за технолошко-индустриски развојни зони поднесе кандидатура за нов лидер на СДСМ. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Каков имот пријавил Јован...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Јован Деспотовски влезе во трката за нов лидер на СДСМ

Редакција
Денеска во седиштето на СДСМ, кандидатура за внатрепартиските непосредни избори поднесе Јован Деспотовски, информираат од СДСМ. До Централната изборна комисија, Деспотовски ја доставил и неговата...
Македонија ТОП СТОРИИ

И директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски размислува да се кандидира за лидер на СДСМ

Редакција
Директорот на Дирекцијата на ТИРЗ, Јован Деспотовски утре ќе соопшти дали ќе се кандидира за претседател на СДСМ, а денешниот ден, како што вели, ќе...
БЕСПАРИЦА

Директорот на ТИРЗ, Деспотовски незадоволен од платите на работниците во фабриките

Редакција
Директорот на Дирекцијата за технолошко-развојни зони Јован Деспотовски не е задоволен од висината на платите што им се исплаќаат на вработените во зоните. Нема да...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Јован Деспотовски нов директор на ТИРЗ, Самка Ибраимовски заменик директор на „Македонија пат”

Редакција
Досегашниот директор на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски е именуван за в.д. директор на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, одлучи Владата...