еМагазин

Tag : путер

ЖИВОТ

Оризовите галети се враќаат на „бис“

Никола Осило
Многумина мислат дека на оризовите галети им поминаа нивните „5 минути слава“. Тие доживеаја бум во многу диети во 1980-тите и 90-тите години, поради ниското
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Домашниот путер од лешници „Леска“, за кој постои огромен интерес е со нови есенски вкусови

Редакција
Домашниот путер од лешници „Леска“ за кој „еМагазин“ пишуваше неодамна е со нови есенски вкусови на јаболко, цимет, тиква и лешник. Овој путер е изум
БАШ НИ Е ЌЕФ

Огромен интерес за домашниот путер од лешник на Пеце: Теглите сигурно ќе стигнат до Вас

Редакција
Приказната што „еМагазин“ ја објави за Пеце Клечкароски, кој произведува домашен путер од лешници, наиде на голем интерес кај читателите кои го контактираа Пеце за
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Домашниот путер од лешници изработен од Пеце е вистински хит, бидејќи е повкусен и од „Нутела“

Силвана Жежова
Готвачот Пеце Клечкароски изработува уникатен домашен крем од лешници „Леска“ по кој „побудалува“ секој што ќе го вкуси. На шега вели дека кога тегла од кремот