еМагазин

Tag : Силвија Стојановска

Македонија ТОП СТОРИИ

Актерката Силвија Стојановска обвинета за меѓународен шверц на кокаин

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Основниот кривичен суд – Скопје поднесе обвинителен акт против...
Македонија ТОП СТОРИИ

Веста за апсењето на актерката Силвија Стојановска одекна на Балканот

Редакција
Медиумите од повеќе балкански земји објавија информации по неочекуваното приведување и одредувањето на куќен притвор за познатата македонска актерка Силвија Стојановска. „Србија данас“ пишува дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Триесетдневен куќен притвор за актерката Силвија Стојановска

Редакција
Триесетдневен куќен притвор вечерва и е определен на актерката Силвија Стојановска отако претходно таа беше спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведена позната македонска актерка Силвија Стојановска во врска со заплена на дрога

Редакција
Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на огромна количина...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) „Фамилијата Марковски“ во „Еден на Еден“: Силвија искрено за внукот Ненад

Редакција
Најпопуларното македонско семејство, „Фамилијата Марковски“ се врати во „Еден на Еден“. Во недела, од 18.30, на Канал 5 ќе ги гледаме Силвија Стојановска (Лиле), Александар...