еМагазин

Tag : Силвија Стојановска

Македонија ТОП СТОРИИ

Веста за апсењето на актерката Силвија Стојановска одекна на Балканот

Редакција
Медиумите од повеќе балкански земји објавија информации по неочекуваното приведување и одредувањето на куќен притвор за познатата македонска актерка Силвија Стојановска. „Србија данас“ пишува дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Триесетдневен куќен притвор за актерката Силвија Стојановска

Редакција
Триесетдневен куќен притвор вечерва и е определен на актерката Силвија Стојановска отако претходно таа беше спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведена позната македонска актерка Силвија Стојановска во врска со заплена на дрога

Редакција
Позната македонска актерка попладнево е приведена и спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје во врска со заплена на огромна количина...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) „Фамилијата Марковски“ во „Еден на Еден“: Силвија искрено за внукот Ненад

Редакција
Најпопуларното македонско семејство, „Фамилијата Марковски“ се врати во „Еден на Еден“. Во недела, од 18.30, на Канал 5 ќе ги гледаме Силвија Стојановска (Лиле), Александар...