еМагазин

Рубрика: БАШ НИ Е ЌЕФ

БАШ НИ Е ЌЕФ

Собрани се потребните средства за лекување на малата Нина во САД

Редакција
Со новогодишен концерт на Студиото за модерен балет „Реверанс“ од Струмица вечерва ќе биде означен крајот на големата хуманитарна акција за собирање средства за операција
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Што нуди „DoubleTree by Hilton“ кој почнува со работа утре

Редакција
Хотелот „DoubleTree by Hilton Skopje”, најновиот во синџирот луксузни хотели на реномираниот бренд, од утре 1 јануари, официјално почнува со работа и ќе ги пречека
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Над 50 „Места со срце“ ги усреќија дечињата од СОС Детско село

Редакција
На 27, 28 и 29 декември 2018 година над 50 „Места со срце“ беа исполнети со љубов и топлина. Нивното вклучување во акцијата на СОС
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Биби им подари новогодишна сказна на децата

Редакција
Тимот на Факултети.мк и Деца.мк со големо задоволство ве известува дека синоќа премиерно ја промовира новогодишната сказна „Биби и Дедо Мраз од планетата Заз“. На
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пакетчиња за сите деца од Македонска Каменица и донации од рудникот САСА за новогодишните празници

Редакција
Рудникот за олово и цинк САСА обезбеди финансиска поддршка и учествува во организација на сите активности за обележување на новогодишните празници во општина Македонска Каменица.
БАШ НИ Е ЌЕФ

Топол оброк за студени денови – вистински извор на среќа

Редакција
Новогодишните и божиќните празници се вистинска причина за да подариме насмевка на сите на кои им е потребна. Предновогодишната магија и радост е значајна за
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Уште една волонтерска акција на вработените од Пивара Скопје во СОС Детско Село

Редакција
Во екот на новогодишната магија за споделување радост и среќа со најмилите, жените вработени во Пивара Скопје повторно го посетија СОС Детско Село Македонија. На
БАШ НИ Е ЌЕФ

Недела на новогодишни донации на ЕВН Македонија

Редакција
Последната недела од годината, традиционално, ЕВН обезбеди новогодишни донации во пакети со прехранбени производи и новогодишни пакетчиња за најмладите од социјално загрозени семејства. Пакети со
БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) Пелистерка ја промовираше првата македонска реклама на знаковен јазик

Редакција
Македонската компанија Пелистерка ја промовираше првата македонска реклама истолкувана на знаковен јазик. Станува збор за постоечката рекламна порака преку која нашата компанија информира зошто газираната
БАШ НИ Е ЌЕФ

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Редакција
Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов, придружуван од Гуру Харе, што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во