еМагазин

Tag : ЗНАМ

Македонија ТОП СТОРИИ

Познати кандидатите за министри на ЗНАМ

Редакција
Од ЗНАМ – За Наша Македонија, која ќе биде дел од идната влада, ги соопштија имињата за кандидати за министри. За министер за правда кандидат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои министерства ќе ги добие ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, а кои „Вреди„ и ЗНАМ

Редакција
Повеќе медиуми објавија како ќе изгледа распоредот на министерства во новата влада, која ќе ја сочинуваат ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Твоја Македонија“, коалицијата на албанските опозициски...
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ и ЗНАМ почнаа преговори за коалицирање

Редакција
Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ВМРО-ДПМНЕ и официјално започнаа преговори за коалицирање. Денеска имало средба помеѓу работните групи на двете партии. „На средбата беше...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се кандидати за пратеници на ЗНАМ

Редакција
ЗНАМ – За наша Македонија на парламентарните избори освои шест пратенички мандати. Оваа се кандидатите за пратеници, а дел од нив поради можното учество на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој ја финансира кампањата за парламентарните избори на Знам и Левица

Редакција
Знам – За наша Македонија на кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски во првиот извештај која го доставила до Државниот завод за ревизија не пријавила донации. Станува...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Ново обвинение за Максим Димитриевски

Редакција
Градоначалникот на Куманово и кандидат за претседател на Македонија на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, на социјалните мрежи информираше за нова кривична пријава...
Македонија ТОП СТОРИИ

ЗНАМ на Максим Димитриевски ги објави носителите на листите за парламентарните избори

Редакција
И ЗНАМ – За наша Македонија на Максим Димитриевски ги објави носителите на листите за престојните парламентарни избори. Во Изборната единица 5 листата ќе ја...
Македонија ТОП СТОРИИ

Максим Димитриевски трет кандидат кој собра 10.000 потписи за претседателска кандидатура

Редакција
Градоначалникот на Општина Куманово и претседател на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски е третиот кандидат за претседател на Македонија, кој ги собра потребните...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Максим Димитриевски, кандидат за претседател на државата на ЗНАМ

Редакција
Максим Димитриевски, градоначалник на Куманово и претседател на ЗНАМ – За наша Македонија, е кандидат за претседател на Македонија на партијата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Максим Димитриевски, кандидат за претседател на Македонија на ЗНАМ

Редакција
Градоначалникот на Куманово и претседател на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, е кандидат за претседател на партијата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Максим Димитриевски, кандидат на...