еМагазин

Tag : помош

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да ги поддржиме протагонистите од „Медена земја“ и да станеме дел од една светска приказна

Редакција
На денешната затворена проекција на филмот „Медена земја“, присутните добија мали теглички со мед со порака за помош на протагонистите на филмот, кој според приказната...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Браво: Наместо за прослава, Општина Кочани парите за 8. Март ќе ги даде за помош на жена-мајка

Редакција
Наместо прослава и трошење финансиски средства за подароци, Општина Кочани годинава парите по повод 8 Март ќе ги намени за помош на жена-мајка. Иницијативата ја...
Локално

Во светиниколско беснее голем пожар, на помош екипи од Штип и Велес

Редакција
Голем пожар беснее во близина на светиниколското село Ќоселери. Командирот на Противпожарната едница на Свети Николе, Кирил Колев вели дека станува збор за пожар, што...
Е-излог ТОП СТОРИИ

Жените заедно, хумана иницијатива на Women’secret

Редакција
Women Together (Жените Заедно) e иницијатива на шпанскиот бренд Women’secret, која работи под мотото дека малите нешта кои секоја од нас ги прави, всушност имаат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Кичевски печалбар изгради куќа на социјално загрозено семејство

Редакција
Деветчленото семејство Салиу од село Бачишта кичевско живеело во една стра трошна куќа изградена со кал и прачки, со два кревета без кујна и тоалет,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Филипче сведок на емотивен момент: Садет ја најде Јасмина на која и помогна при автобуската несреќа кај Ласкарци

Редакција
Учителот Седат Казими од селото Ласкарци, кој беше помеѓу првите кои истрчаа на помош на повредените во автобуската несреќа, успеа да ја најде патничката на која...
Да помогнеме

(Видео) Му требаме на семејството: Деветгодишно девојче се грижи за нејзините, во куќа која се распаѓа

Редакција
На социјалните мрежи се шири апел за помош за семејство од тетовско, во кое, девојчето наместо да расте и си игра со децата безгрижно, таа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Помош од 1,2 милиони денари од Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Редакција
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и Банана Кик, изразуваат најдлабоко...
Да помогнеме

Маја Рековиќ: Луѓе ми требате потребен ми е донор, вашите пет милилитри крв ми значат многу

Редакција
Маја Рековиќ е болна од леукемија и потребен е и донор за да ја победи болеста. „Барајќи донор за да ја победам леукемијата, сретнав луѓе,...
Да помогнеме

(Фото) Алибен е исчезнат во петокот и се уште не е пронајден

Редакција
Скопјанецот Алибен е исчезнат од петокот и се уште не е пронадјен, а семејството моли за помош. „Последен пат е виден во петокот на 1...