еМагазин

Tag : помош

Да помогнеме

На шестгодишната Мартина и се потребни средства за операција за да оди сама

Редакција
Мартина Гавановска е шестгодишно дете кое од самото раѓање има неразвиени патели на колената и не може да оди. Редовно се применувани физикални терапии но...
Локално

Го киднапирале откако сакал да донира преку Фејсбук

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Р.(41) и С.М.(36), двајцата од село Мала Речица, тетовско, за сторени кривични дела „изнуда“и „противправно лишување...
Да помогнеме

Бројот за донации за Јасна е продолжен до 7 септември

Редакција
Јасна е 50 годишна жена, мајка боледува од карцином, кој е инвазивен и брзо се шири. Пред извесен период имала пет сериозни операции и сега...
Бизнис

СКМ сметаат дека многу повеќе компании може да искористат државна помош

Редакција
Од Стопанска комора на Македонија следниот период ќе ги посетат компаниите кои сметаат дека ги исполнуваат условите за да добијат финансиска помош од државата согласно...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Благодарност од Грчкиот секретаријат за цивилна заштита до земјите за помошта, меѓу нив и Македонија

Редакција
Од Генералниот секретаријат за цивилна заштита, соопштуваат кои земји понудиле помош за справување со катастрофалните пожари, а воедно изразуваат и искрена благодарност до сите што...
Да помогнеме

25 уметници потврдиле донација на дела за помош на настраданите во пожарот во Грција

Редакција
25 уметници потврдиле донација на дела за помош на настраданите во пожарот во Грција, информираше графичкиот дизајнер Зоран Кардула на неговиот фејсбук-профил. Кардула покрена акција,...
Да помогнеме

Му требаме на Бамбо, потребни се средства за операција на желудник

Редакција
Младо момче треба да се оперира на желудник, а операцијата чини околу 2.500 евра. „На Бамбо му е потребна нашата помош за да се чувствува...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Град Скопје ќе помогне со два милиони денари за настраданите во пожарот во Атина

Редакција
Советот на Град Скопје на втората вонредна седница едногласно ја донесе Одлуката за давање на парична помош на настраданите во катастрофалните пожари во Грција. Со...
Да помогнеме

За еден ден, 16 уметници ја потврдиле својата донација на дела за помош на настраданите во пожарот во Грција

Редакција
За еден ден, 16 уметници ја потврдиле својата донација на дела за хуманитарни цели, за помош на настраданите во катастрофалниот пожар во Грција. Акцијата ја...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Уметниците ќе донираат уметнички слики за помош во Грција

Редакција
Графичкиот дизајнер и активист Зоран Кардула на неговиот фејбук-профил објави информација дека грчките уметници донирале свои дела како помош и солидарност после земјотресот 63 година, и истите...