еМагазин

Tag : сцена

Забава

Легендарните „АББА“ се враќаат на музичката сцена по неколку децении

Редакција
Легендарната шведска група „АББА“ се враќа на музичката сцена. Бени Андерсон (73), на Твитер откри дека заедно со другите членови од бендот е во студио...
Забава

Туна се враќа на сцената: Промотивен концерт со Македонска филхармонија

Редакција
Алтуна Сејди – Туна, име што веќе е познато на сите генерации љубители на забавната музика, по извесно затишје, како што уметниците го нарекуваат „креативна...