еМагазин

Tag : средба

ДОБРОСОСЕДСТВО

Османи: Грција станува нашиот најголем партнер во европските интеграции

Редакција
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на работната посета на Грција, остварил средба со Алтернативниот Министер за надворешни работи...
Бизнис

Општината треба да му исплати повеќе од осум милиони евра на Етеми, ако се откаже изградбата на зградата кај Мајчин дом

Редакција
Сопственикот на компанијата „Зсф-ком“ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје, Фатмир Етеми кој треба да ја гради зградата кај Мајчин дом, а за која има голема спротивставеност од...