еМагазин

Tag : Стево Пендаровски

Македонија

Кој ќе присуствува на инаугурацијата на Пендаровски в недела

Редакција
До крајот на денот се очекува претседателот на Собранието, Талат Џафери и официјално за недела напладне да ја закаже седницата за инаугурација на новиот македонски...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Запознајте ја Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска, новата прва дама

Редакција
Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска, сопругата на новиот македонски претседател, Стево Пендаровски и стана позната на јавноста уште при првиот негов обид да стане претседател на државата во...
Македонија

Инаугурацијата на новиот претседател Пендаровски на 12 мај

Редакција
Собраниската седница на која ќе биде инаугуриран новоизбраниот претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски ќе се одржи во недела на 12 мај, потврдуваат за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Победата на Пендаровски честитка за сопругата: Првата дама денеска слави роденден

Редакција
Првата дама, сопругата на новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска Пендаровска денеска го прославува 47. роденден. За време на кампањата таа постојано беше поддршка на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Пендаровски: Ќе бидам претседател од кој нема да се срамите

Редакција
На кристално чисти, фер, демократски избори победија граѓаните, свечено сакам да објавам дека ќе им служам посветено на сите, рече вечерва Стево Пендаровски од партиското...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пребројани 50.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка

Никола Осило
По пребројани 54.130, Стево Пендаровски води пред Гордана Силјановска Давкова со освоени 34.726 гласови или 64,15 отсто од гласовите. Силјановска Давкова има освоено 17.645 гласови...
ЖИВОТ

(Галерија) Пендаровски со семејството во посета на Марков манастир

Редакција
  По повод христијанскиот празник Велики петок, кандидатот за претседател Стево Пендаровски заедно со семејството беше во посета на Марков манастир во населеното место Маркова...
ЖИВОТ

Пендаровски: Ако со „југото“ се појавев на митинг, ќе требаше да го туркам за да стигнам

Редакција
Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, гостувајќи во „Топ тема“ на „Телма“, а прашан за автомобилите кои ги поседува откри дека неговиот ПР тим, му сугерирал на...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Селото нема жители кои би гласале, но постер од Пендаровски има

Редакција
Едно од најубавите села во битолско Мариово, Старавина е иселено, останати се само пет-шест жители. Дел од куќите се сочувани, но поголем дел распаднати и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Само едно лице донирало пари за изборната кампања на Стево Пендаровски

Никола Осило
Вкупните приходи за изборната кампања на кандидатот на владејачката коалција, Стево Пендаровски за периодот од 26 март до 10. април изнесуваат 31.044.498 денари или околу...