еМагазин

Tag : траекторија

Македонија

Поранешната обвинителка од СЈО, Лиле Стефанова и понатаму ќе ги застапува „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“

Редакција
Поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова, со одлука на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески и понатаму ќе ги застапува предметите на СЈО,...
Македонија

На барање на ОЈО и СЈО одложени судењата за „Транспортер“ и „Траекторија“

Редакција
Рочиштата за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Транспортер“ и „Траекторија“ денеска беа одложени на барање на Основното јавно обвинителство и на СЈО. Во „Траекторија“...
Македонија

Судење за „Траекторија“: Судот ги одби барањата на одбраната за изземање на Јанева и Стефанова

Редакција
Судењето за постапката за избор на компанија за изградба на автопатиштата Миладиновци – Штип и Кичево – Охрид, „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) продолжува...
Македонија

Одбраната бара одложување на „Траекторија“ до разјаснување на ситуацијата со Јанева

Редакција
Одбраната бара прекин на главната расправа на судењето за постапката за избор на компанија за изградба на автопатиштата Миладиновци – Штип и Кичево – Охрид...
Македонија

Продолжува судењето за „Траекторија“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Траекторија” се наоѓа во...
Македонија

Нови рочишта за „Траекторија“ и „Тарифа“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Траекторија“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Траекторија” се...
Македонија

Продолжуваат судењата за „Монструм“, „Траекторија“ и „Тарифа“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Монструм“, „Траекторија“ и „Тарифа“. Случајот „Монструм“, кој се однесува за петкратното убиство...
Македонија

На судењето за „Траекторија“ се презентираа материјални докази

Редакција
Со презентација на материјални докази на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во Кривичниот суд, денеска продолжи судењето за предметот „Траекторија” во кој се обвинети поранешниот премиер...
Македонија

Во Кривичен рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на СЈО и за убиството на Саздовски

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и за убиството на Никола...
Македонија

Нови рочишта за „Траекторија“, „Тендери“ „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во Општина Центар“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Тендери“ „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во Општина Центар“ на...