еМагазин

Tag : транспортер

Македонија ТОП СТОРИИ

Случај „Транспортер“: Екс-градоначалникот на Битола, Владимир Талески осуден на осум години затвор

Редакција
Поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талевски е осуден на осум години затвор за злоупотреба на службената положба во предметот „Транспортер“. Од 20-те обвинети со него,...
Македонија

Отсуството на поранешниот битолски градоначалник Талески го одложи судењето за „Транспортер“

Редакција
Судското рочиште за „Транспортер“ се одложува за 4 март поради отсуство на обвинетиот Владимир Талески, кој за тоа доставил медицинска документација. Судијката Добрила Кацарака, рече...
Македонија

Завршни зборови за „Транспортер“, во кој е обвинет поранешниот битолски градоначалник Талески на 2 март

Редакција
Судењето за случајот „Транспортер“ продолжува на 2 март, кога треба завршни зборови да дава Обвинителството. Судот го отповика денешното рочиште за да можат страните да...
Македонија

Продолжуваат судењата за „Ласкарци“, „Траекторија“ и „Транспортер“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Ласкарци“, „Траекторија“ и „Транспортер“. Судењето за автобуската несреќа што се случи...
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“, „Транспортер“ и „Тортура“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Титаник“, „Транспортер“ и „Тортура“, кои од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги...
Македонија

Нови рочишта за „Таргет Тврдина“ и „Транспортер“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет Тврдина“ и „Транспортер на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), кои што...
Македонија

На барање на ОЈО и СЈО одложени судењата за „Транспортер“ и „Траекторија“

Редакција
Рочиштата за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Транспортер“ и „Траекторија“ денеска беа одложени на барање на Основното јавно обвинителство и на СЈО. Во „Траекторија“...
Македонија

Нови рочишта за „Таргет – Тврдина“ и „Транспортер“

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за незаконското следење на комуникациите „Таргет-Тврдина” на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). На претходното рочиште беа сослушувани сведоци. Случајот...
Македонија

Нови рочишта за „Маџар телеком“, „Трезор“, „Монструм“ и „Транспортер“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Трезор“, „Монструм“ и „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Судењето за...
Македонија

Јанакиески, Пешевски и Талески на суд: Нови рочишта за „Траекторија“ и „Транспортер“

Редакција
Во Кривичен денеска треба да се одржат рочишта за предметите „Траекторија“ и „Транспортер“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во „Траекторија“ обвинети се поранешниот премиер Никола...