еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

Прилепчанец нападнал вработена во обложувалница: Му го сторнирала тикетот бидејќи не платил

Никола Осило
На 18.11.2018 година во 00.30 часот А.Д.(31) од Прилеп пријавила дека на 17.11.2018 година околу 22.00 часот додека била на работното место во обложувалницата лоцирана
Локално

Физички нападнал 19-годишна девојка на „Партизанска“

Никола Осило
На 17.11.2018 год во 22.30 часот во Полициска станица Центар Р.Т.(19) од Скопје  пријавила дека околу 22.10 часот на булевар “Партизански Одреди” во близина на
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Неизбежно место за посета: Ботаничката градина во Скопје крие богатство од егзотични растенија

Никола Осило
Неодамна официјално беше отворен реконструираниот стакленик од Ботаничката градина во Скопје која се наоѓа во состав на Ботаничкиот завод на Институтот за биологија при Природно – математичкиот факултет. Иницијативните активности
Локално ТОП СТОРИИ

Фото на денот: Срна се прошета на првиот снег во Националниот парк Пелистер

Никола Осило
„Прошетка на првиот снег во НП Пелистер“ е насловот на фотографијата објавена на фејсбук-профилот на Националниот парк Пелистер, а снимена со камерите поставени од НВО
Локално

Со „Опел корса“ удрил во двајца пешаци во Битола

Никола Осило
На 16.11.2018 година околу 20,50 часот во Битола на крстосницата од улица „Партизанска“ и крак од улица „Партизанска“ Н П.(35) од село Новаци управувајќи патничко моторно возило
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) „Зимска идила“ во Македонија: Снег во Зрзе, Шапка, Крушево…

Никола Осило
Снег падна во повеќе делови во западна Македонија предизвикувајќи убави пејсажи кај манастирот Зрзе, на Попова Шапка, во Галичник и Крушево. Метереолозите за викендов прогнозираат
Локално

Град Скопје почнува присилна наплата за неплатена фирмарина

Никола Осило
Град Скопје соопшти дека во согласност со одредбите за присилна наплата од Законот за даноците на имот, почнува постапка за присилна наплата на неплатените обврски
Локално

(Фото) Галичник обвиен во снежна покривка

Никола Осило
Снег падна во повеќе делови во западна Македонија, а снежна покривка има и во едно од најубавите македонски села Галичник. Времето денеска ќе биде променливо
Локално

(Видео) Комунални редари се изживуваат врз женичка што кај Буњаковец заработува за леб: И ја превртеа гајбата и робата од торба

Редакција
Мартин Цветковски на социјалните мрежи сподели видео во кое се гледа дека двајца мажи, буквално се изживуваат врз бабичката која секој ден седи пред „Солета“
Локално

Тројца тепале маж пред спортска обложувалница

Никола Осило
На 15.11.2018 година во 23.40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, И.Ц.(42) од село Марино, скопско, пријавил дека истиот ден околу 23.20 часот пред