еМагазин

Tag : амнестија

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Амнестија во живо

Редакција
Додека т.н. експерти по медиумите бистраат што сакал да каже премиерот Зоран Заев со повикот за помирување и простување за насилството во Собрание од 27....
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Простување или амнестија: Кој го разбра Заев што сака да каже?

Редакција
Повикот на премиерот Зоран Заев за помирување и простување за насилството во Собранието од 27. април, при неговото излагање за предлогот на Владата за уставни...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Бараме правда, а не амнестија за 27.април

Редакција
Од самите почетоци ВМРО-ДПМНЕ тврдеше дека случајот 27-ми април е политички фабрикуван случај без докази, без аргументи и дека е наменет за политички притисоци, изјави...
Македонија

Адеми: Поддавањето рака за помирување не значи амнестија

Редакција
Министерот без ресор во Владата задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми на неговиот фејсбук-профил по говорот на премиерот Зоран Заев во Собрание, објави дека поддавањето рака...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите гневни на предлогот на Заев за помирување: Онаа багра не влезе во куќата на Заев, туку во моето Собрание

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска во Собрание понуди помирување за 27 април, при образложување на предлогот за уставните измени. Ова, според многумина, беше протолкувано дека владејачката...
Македонија

Шеќеринска: 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија

Редакција
Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави...