еМагазин

Tag : полов напад

Македонија ТОП СТОРИИ

Го заклучил во стан: 71-годишен битолчанец извршил полов напад врз осумгодишно дете

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело...
Локално ТОП СТОРИИ

Притвор за 39-годишен кумановец осомничен за полов напад врз сопствената ќерка, снимал видеа и ги објавил на социјални мрежи

Редакција
Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен кумановец, поради постоење на основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Полов...
Локално

Обид за полов напад врз млада скопјанка на улица „Јордан Мијалков“ во Скопје

Редакција
На 03.02.2021 во 11,30 часот, во Полициска станица Центар, Ј.К.(18) од Скопје, пријавила дека околу 03,30 часот, во близина на угостителски објект на ул.„Јордан Мијалков“,...
Локално

Поднесен обвинителен акт против 70-годишник за полов напад врз 10-годишно девојче

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице на возраст од 70 години, кое се товари за кривично дело – Полов напад врз...
Локално

Поведена постапка за полов напад врз дете против монструм од битолско

Редакција
Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против жител на битолско село, за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не...
Локално ТОП СТОРИИ

Татко осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено дека сторило кривично дело – Полов напад врз дете...
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за наставникот од Чегране кој допирал и бакнувал ученичка на деветгодишна возраст

Редакција
Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – полов напад...
Локално ТОП СТОРИИ

Татко осомничен за полов напад врз неговите три деца во Битола

Редакција
Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице на возраст од 58-години, осомничено дека сторило три продолжени кривични дела –...
Локално

Три лица добија по 30 дена притвор за полов напад врз дете

Редакција
Судија на претходна постапка од Основниот суд Гостивар на три лица осомничени за полов напад врз дете им определи мерка притвор од 30 денови. Претходно,...
Локално

Невидено злосторство: Кавадарчанец силувал душевно болна жена и нејзините две деца

Редакција
Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против Д.Н. (52) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела “обљуба врз немоќно...