еМагазин

Tag : продолжување

Македонија ТОП СТОРИИ

Продолжен притворот на петмината осомничени за грабнувањето и убиството на Вања и Панче

Редакција
За 30 дена е продолжен притворот на петмината осомничени за грабнувањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес....
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕСМ го продолжи рокот за поднесување на документација за снабдување со струја по повластена цена

Редакција
АД ЕСМ до 20 ноември го продолжи рокот за поднесување документација за снабдување со електрична енергија по повластени цена преку „ЕСМ продажба“ од 1 декември...
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата одлучи: Нема продолжување на школската година

Редакција
Владата на денешната редовна 44 седница ја донесе Одлуката за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во средните училишта. Со оваа...
Македонија

Рестриктивните мерки би продолжиле уште една недела, но ќе се знае во понеделник, вели Филипче

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека во понеделник ќе се дискутира дали ќе продолжат рестриктивните мерки или ќе има олабавување. Лично тој смета...
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата одлучи: Рестриктивните мерки ќе продолжат до 27 април, полицискиот час останува од 20 часот

Редакција
Постојните мерки за ограничување на движењето и за другите рестрикции и мерки за примена на личната заштита за спречување на ширењето на Ковид-19 кои се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Камчев останува во Шутка: Судот му одреди 30 нови дена притвор

Редакција
Основниот кривичен суд денеска му одреди нови 30 дена притвор на бизнисменот Јордан Камчев за случајот „Плацеви на Водно“. „Заради интерес на медиумите кои ја...
Македонија

Судењето за случајот „Моќник“ продолжува на 23 април

Редакција
Продолжението на судењето за случајот „Моќник” е закажено за 23 април, откако на денешното рочиште обвинетите се произнесоа дека не го прифаќат обвинението поднесно против...
Балкан

Карантинот во Грција ќе биде продолжен до 6 декември

Редакција
Одлуката за рестриктивните мерки што важат сега, ќе биде продолжена до 6 декември, рече, меѓу другото, генералниот секретар за трговија и заштита на потрошувачи на...
Бизнис

Стопанската комора бара веднаш да продолжи соработката со новата Влада за решавање на економските проблеми

Редакција
Стопанската комора на Македонија бара од новата Влада веднаш, без протоколи и административни лаваринти, да продолжи соработката со цел да се утврдат приоритетите во економијата...