еМагазин

Tag : Сеад Кочан

Македонија

„Алсат-М“: Во понеделник ќе се одлучува за помилувањето на бизнисменот Сеад Кочан

Редакција
Во понеделник Комисијата за помилување во рамките на канцеларијата на претседателот, Стево Пендаровски, меѓу другото ќе одлучува и за барањето на Сеад Кочан, испратено преку...
Македонија

Сеад Кочан бара помилување од државата по поминати две години и два месеци во затвор

Редакција
Телевизијата Алсат-М објави дека бизнисменот Сеад Кочан барал помилување од државата. Телевизијата објави дека тој веќе проследил барање до Министерството за правда за да биде...
Македонија ТОП СТОРИИ

Врховниот суд одлучи Сеад Кочан да остане во затвор

Редакција
Врховниот суд информира дека вчера одлучил по предметот за вонредно преиспитување на правосилна пресуда, поднесени од бранителите на осудениот бизнисмен Сеад Кочан од Скопје. „Со...
Македонија

Судење за „Титаник“: Сеад Кочан не се сеќава дека донирал за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На денешното рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ беа сослушани сведоци за тоа дали и како донирале средатва и услуги за политичката кампања на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Стечај за „Трансмет“ на Сеад Кочан, еден од ретките кој заврши во затвор по обвинение од СЈО

Редакција
Централниот Регистар постапувајќи по службена должност за упис на решение на Основен суд Скопје 2 Скопје од 04.09.2019 година за отворена стечајна постапка над друштво...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерство за здравство: Кочан нема потреба од болничко лекување

Редакција
Осудениот во случајот „Труст“, Сеад Кочан, нема индикација за болничко лекување, информира за МИА Министерството за здравство. -На барање на Кривичниот суд, ние инициравме и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бизнисменот Сеад Кочан мора веднаш да се јави во затвор

Редакција
Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје ја одби жалбата на Сеад Кочан како неоснована и го потврди решението на судијата за извршување санкции,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Одбиено и второто барање на Кочан за одложување на затворската казна

Редакција
Судија за извршување санкции при Основниот кривичен суд – Скопје го одби барањето на бизнисменот Сеад Кочан поради здравствени причини да му биде одложено издржувањето...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Јас стварно незнам зошто се уште сме држава, а не нечиј протекторат„: Твитер реакции за одложеното заминување на Сеад Кочан во затвор

Редакција
Додека нема одлука од судија за извршување санкции по барањето на Сеад Кочан за одложување на издржувањето на затворската казна од четири години и осум...
Македонија

Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан

Редакција
Додека нема одлука од судија за извршување санкции по барањето на Сеад Кочан за одложување на издржувањето на затворската казна од четири години и осум...