еМагазин

Tag : стока

Бизнис

Од утре стартува дигиталната царина

Редакција
Дигиталниот систем за обработка на царински декларации и акцизни документи (СОЦДАД) стартува од ноќеска на полноќ. СОЦДАД е систем кој е во ранг на најсовремените системи
Локално

Камионџија нападнат поради ред за утовар на стока

Никола Осило
На 04.03.2019 околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред влез на фабрика во Скопје неколку лица од Скопје физички го нападнале М.Ј.(60)