еМагазин

Tag : струмица

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Украдена ѕвездата на Горан Пандев од плоштадот во Струмица

Редакција
На плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, денеска, ја снема ѕвездата на познатиот македонски фудбалер, Горан Пандев, информираат од Општината Струмица. „Оваа ѕвезда беше поставена во...
Локално

Го претепал со стап по глава

Никола Осило
На 23.10.2018 година во 20.00 часот било пријавено дека во Медицинскиот центар Струмица бил примен Г.С.(27) од село Баница со повреди на главата, а потоа...
Локално

Полицаец нападнал заменик командир во Струмица

Редакција
Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против НД.(41) од Струмица, поради постоење основано сомневање дека сторил  кривично  дело...
Локално

Кривични пријави за полицаец и цариник, син и татко од Струмица

Редакција
Полицаец во СВР Струмица М.Р (30) на 5 август годинава управувајки мотоцикал марка „YAMAHA FZ1“ со бугарски регистарски таблици, учествувал во сообраќајна незгода, во која...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Поети од Македонија и Бугарија заедно читаа поезија

Редакција
Десетина поети од Струмица и Благоевград, Бугарија денеска во рамките на настанот „Поетски дијалози“ читаа своја поезија. Пред публиката се претставија поетите Никола Маџиров, Киро...
Локално

Во нива на покојник одгледувале 58 стебла марихуана високи до три метри

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи -Радовиш, до ОЈО-Струмица, поднесе кривична пријава, против К.М (53) и Н.Т (45), двајцата од Радовиш, поради постоење основи на сомнение...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Струмичка „Универзал градба“ го доби тендерот за изведба на улици во општина Струмица

Никола Осило
Општина Струмица по распишаниот тендер за изведба на улици и уредување на градежно земјиште по програми на општината склучи договор со друштвото за производство,услуги и...
Локално

Тринаесетгодишно момче тешко повредено: Со мопед се забил во куќа во Струмица

Никола Осило
Тринаесетгодишно момче од село Сарај, струмичко, синоќа е тешко повредено откако изгубило контрола врз мопедот што го управувало без регистарски ознаки и удрило во бетонски...
Македонија

Трагедија во струмичко: Двајца тинејџери загинаа во сообраќајка

Редакција
Две момчиња на 14 и 15 годишна возраст го загубија животот во сообраќајна несреќа која, десет минути по полноќ, се случила на влезот во струмичкото...