еМагазин

Рубрика: Политика

Политика

Катица Јанева очекува за дваесетина дена Груевски да биде во затвор

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во „Само Вистина“ на Канал 5 рече дека според сите законски рокови, поранешниот премиер Никола Груевски на издржување на затворската
Политика ТОП СТОРИИ

Истрага „Хармонија“ на СЈО: На Балканскиот универзитет му биле продадени парцели по багателна цена

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е наречена „Хармонија“, а во неа се осомничени и поранешниот премиер Никола Груевски и поранешниот министер
Политика ТОП СТОРИИ

Истрага „Базни станици“ на СЈО: Наместо „Т-мобиле, да ги гради базните станици, Луковски му ги дал на „Бетон“

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е наречена „Базни станици“, а во неа е осмоничен Жарко Луковски, поранешен главен извршен директор на Т-мобиле
Политика ТОП СТОРИИ

Истрага „Дизајн“ на СЈО: Јанакиески ја фаворизирал кинеската „Јутонг“ за набавката на двокатните автобуси

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е насловена како „Дизајн“, а во неа еден од осномничените е поранешниот министер за транспорт и
Политика

Груевски се огласи на Фејсбук за новите истраги на СЈО против него

Редакција
За новите истраги на Специјалното јавно обвинителство, на својот Фејсбук профил се огласи поранешниот премиер Никола Груевски. Ви го пренесуваме неговиот статус: „Новите 6 истраги
Политика ТОП СТОРИИ

Истрага „Пропаганда“ на СЈО: Како се ширела „пропагандата“ на Груевски со пари на граѓаните

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е наречена „Пропаганда“, а меѓу осомничените е и поранешниот премиер Никола Груевски. “Со оваа наредба за
Политика ТОП СТОРИИ

Истрага „Пациент“ на СЈО: Меѓу осомничените и вицепремиерот Бујар Османи

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е именувана како “Паценет“, а меѓу осомничените е и актуелниот вицепремиер за европски прашања, Бујар Османи.
Политика

Вицепремиерот Османи изненаден што СЈО отворило истрага за него

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, по повод најновата истрага на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Пациент“, во која е еден од осомничените во соопштение до
Политика ТОП СТОРИИ

Истрага „Подарок“ на СЈО: Како Ставрески и Јанакиески го оштетиле Буџетот за 33 милиони евра

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е именувана како „Подарок“. Меѓу осомничените се поранешниот министер за финансии, Зоран Ставрески и поранешниот министер
Политика ТОП СТОРИИ

Штета на буџетот од 80 милиони евра: 6 нови истраги на СЈО, осомничени Ставрески, Османи, Груевски…

Редакција
Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите или познато во јавноста како Специјално јавно