еМагазин

Tag : грижа

БАШ НИ Е ЌЕФ

Заминува и последната група: Во Специјалниот завод „Демир Капија“ нема веќе деца до 18 години

Редакција
Од Демир Капија денеска заминува и последната група деца со попреченост кои ќе бидат сместени во мал групен дом во Скопје каде ќе добијат 24-часовна...
Убава приказна

Снежанка и Киро Синадиноски 20 години згрижуваат деца, растеле шест

Редакција
Во селото Долни Манастирец, кај Македонски Брод, во домот на Снежанка и Киро љубов и топлина добиле шест дечиња без родителска грижа, пишува deca.mk. Од...