еМагазин

Tag : кандидат

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Влатко Ѓорчев, првиот кандидат за претседател на државата

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, официјално е првиот кандидат за претседател на државата и еден од можните кандидати за претседател на ВМРО-ДПМНЕ. еМагазин го разгледа неговиот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за претседателските кандидати: „Ако треба да се бира меѓу Ѓорчев и Спасовски, јас гласам за Хорхе„

Редакција
Претседателските кандидати очекувано се во фокусот на Твитер заедницата. Денеска „хит“ е првиот кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Влатко Ѓорчев, кој за да стане...
Македонија

Ѓорчев ја објави претседателската кандидатура: Очекува повеќе од 500 илјади гласови

Редакција
Влатко Ѓорчев денеска на прес-конференција објави дека ќе се кандидира за претседател на државата. – Објавувам и кажувам дека ќе се кандидирам за претседател. Имам...
Македонија

СДСМ со реакција за кандидатурата на Ѓорчев: Со години молчеше за криминалите на Груевски

Редакција
Владимир Ѓорчев е првиот кандидат кој јавно обелодени дека сака да застане рамо до рамо со Христијан Мицкоски, против ЕУ и НАТО, да тргне по...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Влатко Ѓорчев, првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за преседател на државата

Редакција
Влатко Ѓорчев е првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, кој на Конвенцијата на партијата на која ќе се избира кандидатот, ќе побара подршка...
Македонија ТОП СТОРИИ

Влатко Ѓорчев ќе се кандидира за претседател на Македонија

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот и Централниот комитет, Влатко Ѓорчев ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на престојните претседателски избори. Потврда на информацијата стигна...
Македонија

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ ќе се знае на 16 февруари

Редакција
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска на новинарско прашање во врска со кандидатот за претседател од оваа партија рече дека, огласот трае до 31...
Македонија

Пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири консензуален кандидат на власта за претседател на Македонија?

Редакција
Медиумите на албански јазик шпекулираат дека актуелниот пратеник и потпреседател на СДСМ, поранешниот новинар Мухамед Зекири е можен консензуален кандидат на власта за претседател на Македонија....
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ објави јавен повик за избор на кандидат за претседател на Македонија

Никола Осило
Согласно Одлуката на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесена на последната седница одржана на 22.12.2018 година, а врз основа на член 17 точка е од Статутот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев не сака да биде претседател

Редакција
Премиерот Зоран Заев, дефинитивно не планира да поднесе кандидатура за престојните претседателски избори, велат владини извори. Името на Заев како можен кандидат се врти веќе...