еМагазин

Tag : казна

Македонија

Заев вели дека и тој платил казна за фрлање боја за време на Шарената револуција

Редакција
Премиерот Зоран Заев вели дека и тој платил казна за фрлање боја за време на Шарената револуција. “Претставници на извршната власт ќе го разгледаат прашањето со...
Бизнис

Од „Македонијалек“ ќе се бара максимална казна од 70 илјади евра за техничката грешка со декларацијата на МРП вакцините

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска изјави дека е завршен увидот на инспекторите од МАЛМЕД во сите места каде што беа детектирани МРП вакцини, со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Груевски лаже дека братот на премиерот му сугерирал дека ќе му биде одложена казната, ако убеди пратеници да гласат за уставните измени, велат од Владата

Редакција
Од Владата за еМагазин велат дека во целост ги отфрлаат како невистинити тврдењата на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, наведени во неговото барање за азил во...
Македонија

Од ВМРО ДПМНЕ повторија дека незнаат каде е нивниот почен претседател Груевски

Редакција
Од ВМРО ДПМНЕ, денеска уште еднаш повторија дека незнаат каде е нивниот поранешен лидер, сега почесен претседател и пратеник, Никола Груевски. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Груевски „се бара„ и на Твитер: „Крсто му ја отворил вратата на Грујо за да избега!“

Редакција
Се уште не е познато каде е поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, сега пратеник, Никола Груевски и не се знае кога ќе се...
Македонија

Ќе го најдат ли утре Груевски судските службеници

Силвана Жежова
На пратеникот Никола Груевски кој треба да издржува затворска казна, а кој се уште не се јавил во затвор, утре судските службеници повторно ќе се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Новинарите не го дочекаа Груевски пред затвор: Судските служби не го пронашле за да му достават решение

Редакција
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски синоќа не се појави во истражниот затвор Шуто Оризари каде што треба да почне ја издржува двегодишната...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе ги подбере ли некој навивачките групи?

Редакција
Во недела навивачката група „Балисти“ дивешее низ Тетово, притоа јавно ширеше говор на омраза, навреди на етничка основа и повикуваше на насилство. И како тоа...
Македонија

Во вторник собраниската Комисија ќе расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Груевски

Редакција
Седницата на собраниската Комисија за деловнички и мандантно-имунитетни прашања на која ќе се разгледува предлогот за одземање на мандатот на Никола Груевски ќе се одржи...
Македонија

Груевски бара одлагање на казната поради пратеничките обврски и бидејќи пишува книга

Редакција
Барањето за одлагање на казната за Никола Груевски денеска пристигнало до Кривичниот суд и веднаш е дадено на судија за извршување на санкции, кој во...