еМагазин

Tag : комбе

Локално

Се преврте комбе со мигранти кај Струмица, седуммина се повредени

Редакција
Седум мигранти се повредени откако синоќа околу 20:50 часот се превртело комбе со битолски регистарски таблички на магистралниот пат Струмица-Валандово, кај крстосницата за селото Раборци,...
Локално

Тешко повредена битолчанка по удар од комбе

Никола Осило
На 18.10.2019 во 09.04 часот на ул.„Македонска“ во Битола, товарно возило „форд транзит“,со битолски регистарски ознаки, управувано од З.П.(46), удрило во пешакот Н.Д.(67) од Битола, информира...
Локално

Ја претепала во комбе на релација Охрид-Мешеишта

Никола Осило
На 01.10.2019 околу 19.00 часот во СВР Охрид, Д.В.(78) од селото Мешеишта пријавила дека била физички нападната од А.В.(31) од селото Горенци, општина Дебарца, во...
Локално

Трагедија: Прилепчанец почина по удар од комбе во индустриската зона во Струмица

Никола Осило
На 25.09.2019 во 10.45 часот, во круг на индустриска зона во Струмица товарно возило „мерцедес спринтер“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(40) од Прилеп,...
Македонија

(ВИДЕО) Јанева однесена во затворот во Шуто оризари со полициско комбе

Редакција
Специјалната обвинителка Катица Јанева, која синоќа доби притвор од 30 дена, во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто оризари, беше спроведена со полициско комбе, објави А1он....
Локално

Детали од Обвинителството за сообраќајната несреќа на патот Велес – Штип

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес синоќа изврши увид на регионалниот пат Велес – Штип, кај Ново Село, на местото каде се случи...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Распродажба во УЈП: По багателни цени се продаваат комбиња, земјоделско земјиште, пасишта, тв предаватели…

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) објави нов оглас за распродажба на движни и недвижни ствари. На престојната распродажба се продаваат земјоделско земјиште, пасишта, различни типови...
Локално

(ВИДЕО) На среде булевар во Скопје комбе остана без тркала

Редакција
На групата на Фејсбук „Ѕид на сообраќајниот срам“ е објавено видео од комбе кое превезувало патници како останало без тркало среде булевар во Скопје. Настанот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нациoналната агенција за европски образовни програми си купи џип, лимузина и комбе од „Порше лизинг“

Никола Осило
Националната агенција за европски образовни програми и мобилност по распишаниот тендер за набавка на моторни возила по пат на оперативен лизинг склучи договор со друштвото...
Локално

Во комбе откриени 18 Авганистанци

Никола Осило
На 05.09.2018 година околу 21.00 часот на автопатот Неготино-Градско, во близина на место викано „Црвени брегови“, било запрено товарно возило „Форд-Транзит“ со скопски регистарски ознаки...