еМагазин

Tag : мигранти

Локално

Тлее кримучарењето мигранти: Во „Ивеко“ откриени 50 лица

Никола Осило
На 10.09.2018 година во 11.00 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, во близина на с.Смоквица, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „Ивеко “ со...
Локално

Криумчарите уриваат рекорди: Во „БМВ“ возел 10 мигранти

Никола Осило
На 11.09.2018 година во 01.00 часот на бул.„Гевгелија“ во Гевгелија, поради редовна контрола, полициски службеници сопреле патничко возило „БМВ“ со тетовски регистарски ознаки. При прегледот...
Македонија

Кај Миравци пронадејни 14 мигранти

Редакција
Вкупно 14 мигранти од кои 11 Авганистанци и тројца од Пакистан се пронајдени вчера попладне после клучката Миравци на автопатот Гевгелија – Скопје. Како што...
Македонија

19-годишник од Скопје без возачка дозвола превезувал мигранти

Редакција
Девет мигранти и возачот 19-годишник од Скопје кој ги превезувал во патничко возило вчера на излезот од автопатот кај Демир Капија биле запрени и приведени во...
Македонија

Кривични пријави за четири лица за несреќата во која загинаа двајца илегални мигранти

Редакција
Полицијата поднесе кривични пријави за четири лица,  Ќ.Н. (31), Џ.Н. (33) , М.Н. (21) тројцата од Скопје и П.П. (39) од Гевгелија, за „организирање на група и...