еМагазин

Tag : паричник

Локално

Скопјанец „удрил“ на трошење откако украл паричник од тетовчанец во хотел во Велес

Никола Осило
СВР Велес поднесе кривична пријава против Д.Б.(40) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „оштетување и неовластено навлегување во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

NLB Pay – прв и единствен мобилен паричник на пазарот кој ги интегрира Visa и MasterCard картичките

Редакција
НЛБ Банка е прва и единствена банка на пазарот која ги интегрира двата картични бренда Visa и MasterCard во мобилниот паричник NLB Pay. Оваа нова...
ЖИВОТ

Ваквите примери ја враќаат вербата во луѓето: Возач на ЈСП врати изгубен паричник на патник со цела плата внатре

Редакција
Скопјанецот Фериз Шабани си го добил назад паричникот полн со пари, кој го изгубил во автобус на ЈСП „Скопје“. Паричникот го нашол возачот Мирослав Деспотовиќ,...
Бизнис

Мобилниот паричник од иднината пристигна во секојдневието

Редакција
Патувањето низ времето сѐ уште не е измислено, но тоа што многумина од нас го гледаа во класичните SiFi филмови во детството, полека станува реалност...